איך למצוא בן זוג בתוך שלושה חודשים

איך למצוא בן זוג בתוך שלושה חודשים
מחפשים את בן הזוג האידאלי אבל עדיין לא מצאתם? אהרן אבידן, מאמן אישי בתחום הזוגיות, לא מאמין בספונטניות אלא בתכנית עבודה ברורה שתוביל אתכם אל הזוגיות המיוחלת רוב האנשים בטוחים שמציאת זוגיות היא אירוע ספונטאני לחלוטין. קצת לצ’טט באתרי היכרויות, קצת לבלות בבר הנכון, קצת להסתובב עם החברים הנכונים במקום הנכון ואז תמצא הזוגיות. יש לא מעט מקרים שבהם השיטה דווקא מצליחה, בחור שרמנטי שפגשתם במסיבה התחיל אתכם, בחורה מדהימה מאתר היכרויות נענתה לחיזור שלכם. אבל, אחרי כמה שנים אתם מגלים שלצאת לדייט זה אמנם קל, אבל להפוך מישהו לבן הזוג הנכון עבורכם, זו כבר משימה מורכבת הרבה יותר.
למצוא זוגיות זו משימה שאפשר להצליח בה| צילום אתר pxhere.com

אז האם צריך לחכות לנס שהזוגיות הנכונה תמצא או להתחיל לפעול ולחפש אותה? “ברוב המקרים, מציאת זוגיות היא לאו דווקא אירוע ספונטאני” טוען אהרן אבידן, מאמן אישי, המתמחה במציאת זוגיות. “השאלה היא לא אם תצליחו למצוא מישהו, השאלה היא מה אתם בכלל מחפשים. האם אתם יודעים לאתר את בן הזוג שאכן מתאים לכם, האם אתם יודעים איך לעבור משלב הדייטים האינסופיים לשלב הזוגיות? כל אלו הן טכניקות שאפשר ליישם ולהצליח – מציאת הזוגיות הנכונה”. פרויקט הזוגיות כשאהרן אבידן מדבר על הצלחה הוא יודע על מה הוא מדבר. בשנים האחרונות הוא הצליח לגרום לעשרות פנויים ופנויות למצוא את בן או בת הזוג שלהם, זאת כמובן לאחר שהם הפסיקו להיות ספונטאניים בתהליך החיפוש והתחילו ליישם כלים מעשיים שקיבלו במסגרת האימון לזוגיות.
להבין את הקוד הזוגי | צילום מתוך אתר pxhere.com

בניגוד למאמנים אחרים, אהרן אבידן לא מגיע מהתחום הטיפולי. כמהנדס תעשייה וניהול, בוגר אוניברסיטת יוסטון שבטקסס, רוב חייו המקצועיים הוא שימש דווקא כמנהל פרויקטים בכיר בחברות גדולות בארץ ובעולם. במסגרת תפקידיו השונים ניהל פרויקטים בענף הבנייה בהיקפים של מיליוני שקלים. בין היתר הוא הקים מפעלים, שימש כמנהל ייצור במפעלים בענפי הספנות, הרכב, מתכת, טקסטיל, עבד כיועץ נדל”ן וליווה חברות בינלאומיות שבאו לישראל. המכנה המשותף לכולם הייתה היכולת של אבידן לאתר את החולשות והחזקות של הפרויקט ולבנות בהתאם תכנית יצירתית להצלחתו . “מבחינתי אין הבדל בין מנהל בתעשייה ששואף להפוך מפעל לרווחי לבין מתאמן שרוצה להגיע לזוגיות טובה. בשניהם המשימה שלי היא להצליח לקדם אנשים מנקודת האין מוצא אל פסגת ההצלחה” אומר אבידן. “אני לא פסיכולוג שיושב מול המטופל ורק מקשיב לו, אני לא קאוצ’ר שמחכה שהפתרון יגיע ממי שיושב מולי. אני לא אוהב לזרוק סיסמאות, אף פעם לא אמרתי למתאמנת – שימי ליפסטיק, תחייכי לעולם והכל יסתדר. אצלי מקבלים רק כלים שכבר הוכיחו את עצמם. המתאמנים מקשיבים, מפנימים, מיישמים ומגיעים לתוצאות”.
להבין מי האדם שעומד מולי | צילום מתוך אתר pxhere.com

מה השיטה שאתה מציע למציאת זוגיות? “רק לצאת לדייטים לא יוביל אף אחד לשום מקום, כדי להגיע לזוגיות צריך לבנות תכנית עבודה ברורה – “פרויקט למציאת זוגיות”. אני מנתח איפה המתאמן נמצא, מה הדרך שהוא צריך לעשות, איך הוא יוכל להגיע אל היעד בזמן הקצר ביותר. ברמה המעשית, אני פשוט צריך להבין מי הבן אדם שעומד מולי, מה מניע אותו, איזה סוג טיפוס יכול להתאים לו, איזה כלים יכולים לעזור לו, אילו חסמים עומדים בדרכו. אני מנתח כל מתאמן בהיבט של מה הוא עשה בעשר שנים האחרונות כדי למצוא זוגיות, איזו חוויות זוגיות הוא עבר עד שהגיע אלי, מה שרוט אצלו, אילו שברים צריך לתקן ומשם מתחילים. “אני לא מקל על המתאמנים שלי, הם צריכים לעבוד יום יום וגם לשלוח דו”ח התקדמות. מי שמשקיע משיג תוצאות. אף אחד לא מחויב לתהליך, אני לא מכריח אותם להירשם לעשרה מפגשים מראש או משכנע אותם להישאר. אם מישהו לא רוצה להישאר, הוא לא צריך להסביר למה, אם מישהו לא רציני, אני שולח אותו הלאה, אני משתדל כל יום להיות מצליחן ואוהב הצלחות”.
אף אחד לא מחויב לתהליך | צילום מאגר תמונות pxhere.com

איך עובדת השיטה באופן מעשי? 1. ניתוח ומיפוי הדבר הראשון שאנחנו עושים הוא אפיון וניתוח, מאתרים מהן נקודות החולשה של המתאמן ומהן נקודות החזקה שהוא יכול להציע בתוך מערכת זוגיות, אנחנו מנתחים ביחד את מערכות הזוגיות שהיו בעבר, את הזוגיות שהוא חווה מההורים שלו ומבינים איך לכל אלו הייתה השלכה על מערכות היחסים שהוא מנהל היום. 2.הסרת חסמים אנחנו מתעמתים עם הפחד המודע או הלא מודע שקיים בתוכם בכל הקשור למציאת זוגיות. צריך לחשוף אילו אמונות מגבילות את המתאמן במציאת הזוגיות הנכונה, למה יש בהם פחד ממימוש זוגיות, מה מפעיל טריגר שיכול להוביל למשבר.
להבין אילו חסמים מונעים מהזוגיות להתקיים צילום אתר pxhere.com

3.תכנית עבודה והצבת יעדים אחרי שהבנו מהן נקודות החולשה נוכל לדעת מה דורש תיקון. לפעמים נדרש לשחרר כעס מול ההורים, לפעמים מדובר בהתמודדות עם משבר פרידה. יש אנשים שאצלם צריך לחזק את הביטחון העצמי ויש כאלו שפשוט לשפר את הסטיילינג. בשלב הזה אני הרבה פעמים מפנה את המתאמנים גם ליועצים חיצוניים על פי הצורך: סטייליסטית, סקסולוג, פסיכולוג, רופא, קורס לריקודים לטיניים, מתקשרת וכל בעל מקצוע שיכול להתאים לצורך שעולה. 4.אמנות החיזור לפני היציאה לדייט אני מנחה את המתאמנים להבין מה הם מחפשים בבן הזוג, איך לשווק את עצמם נכון, איך לפרסם את עצמם בצורה מדויקת יותר ברשתות החברתיות ובאתרי ההיכרויות, בונים נוהל יציאה לדייט, איך לדובב את הדייט כבר בטלפון ומשם לעבור לשיחת וידיאו לפני שנפגשים, איך בונים כישורי שיחה ועוד 5. מדייט לזוגיות לבסוף בשלב הזוגיות עצמו אנחנו מבינים איך יוצרים זוגיות אידאלית, איך מתנהלים נכון בזוגיות, איך מתמודדים עם תקשורת לקויה, איך לזהות נורות אזהרה, איך לייצר דו שיח נכון, איך לנהל תקיעות, מריבות וויכוחים, איך להיחלץ ממשבר אמון וקינאה. כל מתאמן מקבל ארגז כלים שלם כדי שיצליח לבנות זוגיות חזקה ויציבה.
המטרה: זוגיות חזקה ויציבה | צילום אתר pxhere.com

איך הגעת מניהול פרויקטים לתחום האימון הזוגי? באופן אישי, בגיל 42 התאלמנתי ונקלעתי למשבר רגשי, רק הכרית שלי יודעת כמה בכיתי בלילה. החלטתי שאני מתמודד עם השכול צעד אחרי צעד, הפכתי את זה לפרויקט “איך מתמודדים עם אבדן” ראיינתי פסיכולוגים, פגשתי אלמנים ואלמנות, קראתי ספרי עזרה עצמית, למדתי קבלה ונוכחתי לדעת שבכל מצב רגשי אפשר להתמודד בצורה טובה אם מניחים אבני דרך ברורות”. “אחרי שהצלחתי באופן אישי להתמודד עם האבדן התחלתי לסייע לאנשים נוספים שנמצאו במצבים דומים, בהמשך זה הוביל אותי ללמוד את תחום האימון האישי בצורה מקצועית. למדתי והוסמכתי ב 2 בתי ספר לאימון אישי, השתלמתי עם טובי המאמנים בעולם כגון טוני רובינס, רובין שארמה, בוב פרוקטר ועוד. אבל לקח לי זמן להבין שנושא הזוגיות הוא למעשה הנושא הבוער ביותר אצל רוב אנשים. כשהבנתי את זה, נרשמתי שוב ללימודים – אימון לזוגיות הפעם באונ’ בר אילן בשיתוף עם נוגה בר – החוויה הדיאלוגית, שם התמחיתי בתחום האימון הזוגי. כיום כקאוצ’ר אני מעניק אימון אישי במגוון תחומים כמו למשל קריירה או עסקים, אולם הנושא שהכי קרוב לליבי הוא תחום הזוגיות”
המאמן אהרן אבידן | צילום מתוך עמוד הפייסבוק

האם כל אחד יכול להצליח למצוא את הזוגיות שלו? “אני בהחלט מאמין שכן, נכון שקל יותר להאשים את הגורל בעובדה שעדיין לא מצאנו זוגיות, או לטעון למשל שכל הגברים השפויים התחתנו ואין עם מי לצאת. יחד עם זאת העובדה שעדיין לא מצאתם זוגיות או שאתם נמצאים בזוגיות לא טובה, היא לא באשמתכם, לפעמים זה פשוט נובע מחוסר כלים מעשיים שיכולים לסייע. הניסיון שלי מראה שכל בן אדם שמקבל ארגז כלים למציאת ושיפור זוגיות ומוכן לעבוד קשה יכול להגיע לתוצאות”. לתיאום פגישה ומידע נוסף באתר של אהרן אבידן התקשרו: 0505521817

לפגישת ייעוץ חינם - מלאו את הפרטים:


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *