איך דתיים מכירים באינטרנט?

איך דתיים מכירים באינטרנט?
טבעת נישואין
צילום: אתר pixabay.com
טבעת נישואין|צילום: אתר pixabay.com
טבעת נישואין|צילום: אתר pixabay.com

האינטרנט השתלט על חיינו. בין אם זה בשיחות, בצ’אטים, באמצעות אפליקציות שעוזרות להעביר חומרי לימוד, האזנה לשירים, צפייה בסרטים, כתיבת עבודות ואפילו הכרויות בין אנשים. וזה לא מסתיים רק ב”היי ו”ביי” אלא ממש בקשרים רציניים שנרקמים דרך אותם אתרים. כיום  צעירים רבים משתמשים בשירותי הכרויות באינטרנט לכל מיני מטרות.

אם זה דרך אתרים גדולים כמו jdate  או החצי השני לקשרים רציניים וארוכים ובין אם מדובר באפליקציות שונות וקלילות יותר כמו טינדר שנחשבת כאפליקציה שמסדרת למשתמשים בה מפגשים אקראיים עם אנשים אחרים על פי מיקומם להכרות של לילה אחד. אז כל העולם כבר שם, אבל יש עדיין ציבור אחד שקצת מהסס בלחפש אהבה על גבי האינטרנט. מדובר בציבור הדתי שאצלו ההכרויות היותר מקובלות עוברות דרך שידוך. שאלנו מספר רווקים דתיים מה דעתם על אתרי הכרויות שמיועדים לדתיים ועד כמה הם אפקטיביים עבורים. התשובות לפניכם:

תהילה, סטודנטית לתקשורת באוניברסיטת אריאל מספרת לנו שהיא לא האמינה באתרי הכרויות, עד שבסוף קרה הבלתי יאומן. ” בהתחלה מאוד לא האמנתי בזה, אבל עובדה שזה עובד. באחד מהאתרים מצאתי את בעלי. בעיקרון הייתי חברה שם לפחות איזה שלושה חודשים. אין ספק שדתיים הרבה יותר סגורים להכרויות דרך האינטרנט. אני לא כל כך רציתי להכנס, חברה שלי ביקשה ממני”.

הדס, לעומת זאת לא ממש מתלהבת מהרעיון :” אני חושבת שזו פלטפורמה מאוד נוחה אבל לא הייתי משתמשת בזה. כי את כאילו חשופה לכולם וכל אחד יכול לבוא ולקבל עלייך מידע, אנשים שאת מכירה יכולים לצחוק עלייך ולראות מה את מחפשת. זה מביך.”

אמרי מחזק את הטענה של הדס “אני חושב שחילונים עושים בזה שימוש יותר מאשר הדתיים. וזה כי דתיים עדיין מאמינים בשיטה הישנה של הכרות מפה לאוזן, דרך שכנים, משפחה וחברים. הציבור החילוני הרבה יותר פתוח להכרויות כאלה. לכן הדתיים מפגרים מאחור מהבחינה הזו”.

הפייסבוק מסתבר, נכנס לעסקי השדכנות. אריאל גימזו התראיין בערוץ 2 וסיפר שם שהרעיון הקטן שלו לפתוח קבוצת הכרות לחבריו הפכה למקום בו חברים מעל 2000 גולשים שיוצרים קשרים דרך הרשת החברתית: הקמתי את הקבוצה אחרי כמה ניסיונות כושלים שבהם שברתי את הראש לאיך להכיר למי ומה, חברים שלי כל הזמן רצו שאעזור להם. פתאום עלה לי הרעיון לפתוח קבוצה קטנה בפייסבוק ואז לאט לאט היא גדלה. ”

אם כך, אתרי אינטרנט שמיועדים להכרויות עבור דתיים הם כבר עובדה בשטח ויש אפילו הצלחות. אבל אפשר לומר שהשימוש בהם עדיין נמצא בחיתוליו. האם זה עניין של זמן עד שגם הציבור הדתי יתרגל? נחכה ונראה. בינתיים אפשר למצוא שלל אתרי הכרויות למגזר הדתי, כמו מתאימים או טן דו, אז אם אתם מחכים לאהבה, היא במרחק של קליק אחד בלבד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *