אפליקציית הדייטיניג שמשגעת את הרווקים הדתיים

אפליקציית הדייטיניג שמשגעת את הרווקים הדתיים
סעודת שבת
צילום: יח"צ

היא מבוססת על מאצ’ינג מתוחכם, מאפשרת לכם לצאת לדייט עם רווקים איכותיים או סתם להכיר בסעודת שבת

אנחנו נמצאים בעידן מתוחכם שמאפשר לנו להכיר שפע של גברים ונשים בלחיצת כפתור אחת, אז איך זה שיש כל כך הרבה רווקים ורווקות דתיים שעדיין מחפשים את האחד או האחת ולא מצליחים למצוא?

היכרויות הן אתגר | צילום מאגר תמונות

את השאלה הזו בדיוק שאלה את עצמה אודליה שטרן שהקימה את אפליקציית הדייטים המתקדמת “Stepapp” המנגישה למגזר הדתי טכנולוגיה חדשנית שמאפשרת לכל אחד למצוא אנשים איכותיים יותר בצורה נינוחה יותר, בדיוק כמו באפליקציות הדייטינג הכי עדכניות.

איך נולד הרעיון? כשאודליה הייתה רווקה היא התנסתה בכל הסיבוב שעושים רוב הרווקים הדתיים. “חיפשתי דרכים שבהן אוכל להכיר. בעולם שלי, בעולם הדתי נהוג להכיר דרך חברים ומשפחה מה שמצמצם את ההיצע “ותוחם” אותנו רק לסביבה המאוד קרובה. כאשר שמעתי שישנן אפליקציות כמו אוקי-קיופיד או באמבל אבל אין שם אפשרות להבין עד כמה המשתמש דתי והרוב חסרי זיקה לדת. הבנתי שיש המון פלטפורמות מאוד מפותחות טכנולוגית שחסרות בעולם הדתי, כלומר יש ביקוש אבל היצע – אין”. והיא מוסיפה “הדרכים להכיר היו כאלו שמכירות לי רק את הסביבה הקרובה שלי ואני רציתי ליצור משהו שיהיה גם מפותח טכנית, גם יפנה לקהל שלי וגם יהיה כיפי וקליל ויאפשר גם להרחיב את המעגל החברתי של כל אדם ולהגיע לקהלים חדשים שלא יכולתי להגיע אליהם בדרכים ההן”.

להכיר בצורה טבעית יותר | צילום מתוך אתר pxhere.com

ככה מוצאים היום אהבה

כשהיא הכירה את מי שהפך לימים לבחיר ליבה, היא החליטה ליצור את האפליקציה Stepapp, אשר מהשם שלה ניתן להבין כי המטרה היא פשוט להתקדם וליצור מרקם חברתי חדש ושונה. ההחלטה שלה  הייתה ברורה – לייצר פלטפורמה איכותית, מיוחדת וכיפית שיש בה צעירים דתיים ובנוסף שיהיו בה את כל הפיצ’רים הכי מתקדמים בעולם הדייטיניג וכמה כאלו שייחודיים רק לנו. כך נולדה בשעה טובה אפליקציית ההיכרויות הראשונה המיועדת לחבר’ה דתיים.

” לעולם החילוני היום יש המון פלטפורמות לדייטים, בלחיצת כפתור בחורה חילונית יכולה להכיר עשרות בחורים בגיל שלה, באזור מגורים שלה ובסגנון שלה. העולם הדתי השתוקק לפלטפורמות! יש חוסר היצע של אפליקציות שניכר לעין. לא הגיוני שבחורה דתייה לא מוצאת אפליקציה אחת שמתאימה לה שבסגנון שלה בעולמנו הכל כך מתקדם. האפליקציה שאני מביאה היא מצרך בסיסי לכל איש ואישה דתיים, זו הדרך להכיר בשנת 2019, ואני זיהיתי את הצורך בפלטפורמה כזו וזה מה שהניע אותי לפעול”.
בשביל להדגים היא מראה לנו את שלל האפליקציות הדייטיניג שקיימות בעולם לעומת הפלטפורמות הקיימים של המגזר הדתי. “חשוב לי שגם המגזר הדתי יקבל את הטכנולוגיה לדייטיניג המתקדמת ביותר, למה לא? מגיע לנו.  הפיתוח של המוצר נובע מהרצון לאפשר גם להקהל שלי ליהנות מדברים שקיימים באופן נרחב בקרב הקהל החילוני”

בעולם קיימות מאות אפליקציות דייטים אבל המגזר היה מקופח | צילום מאגר תמונות

מכיוון שהשאיפה הייתה לייצר את הפלטפורמה הכי איכותית גם מבחינה טכנית, מצאה את עצמה הסטרטאפיסטית החדשה נשאבת מהר מאד אל סדר יום תובעני של 24 שעות ביממה שכולן סביב פיתוח האפליקציה, אודליה שעבדה במחלקה המשפטית של  חברה גדולה, בחרה לסיים את תפקידה כדי להתפנות לפיתוח האפליקצייה. “בחרתי ליצור אפליקציה שעובדת בשיטת האפטאין הנפוצה והמוכרת, זה גורם לחווית משתמש נוחה ומהנה יותר” היא אומרת בזמן שהיא מדגימה לנו את הנוחות. לשיטה המוכרת היא הוסיפה כמה וכמה פיצ’רים שמייחדים את האפליקציה הזו מכל השאר, כאלו שתורמות להרחבת המעגל החברתי.

דייט קלאסי או בילוי עם החבר’ה?

יחד עם צוות הפיתוח היא החליטה על שלושה דגשים מרכזיים. הראשון הוא בחירה וסינון מתוחכם יותר של גברים ונשים כמו באפליקציות המובילות בעולם. הדגש המרכזי השני הוא אפשרות נוספת מעבר לדייט הקלאסי הקיימת באפליקציה, למצוא חבר’ה לבלות אתם בבילוי משותף והשיא של האפליקציה, הדגש השלישי הינו מנוע חיפוש חכם שמאפשר לך להצטרף לארוחת שבת עם החבר’ה לפי אזור מגורים.

“הנושא של הסינון היה לי חשוב מאד, רציתי שלאפליקציה יצטרפו רק אנשים מהמגזר, כאלו שאני יכולה להציע לחברות שלי בכיף ” מסבירה אודליה “מהסיבה הזו משתמש יכול ליצור קשר עם אדם אחר ולפתח איתו שיחה רק אם המשתמש השני הביע נכונות” היא מוסיפה  “לא יקרה מצב שבו  אדם מסוים  פונה בלי הרף  לאדם אחר או חופר לו בלי שהשני אישר אותו קודם”

למשוואה הזו, נכנסה אודליה “העולם שלנו מורכב הרבה יותר – יש לנו כללים ומשנה סדורה. למשל שבתות וחגים, למשל סעודות שבת ורציתי שמעבר לעולם האהבה תהיה פה פלטפורמה להרחבת המעגל החברתי של הקהל שלי, כלומר שנוכל לסעוד האחד אצל השני ושנוכל להקים קבוצות חברתיות חדשות”

לא רק אפליקצית דייטים אלא רשת חברתית

“לא תמיד מתחשק לצאת לדייט ראשון, עם כל מה שכרוך בו” אומרת אודליה “לא תמיד החיבור מוצלח ולפעמים נשארת מבוכה באוויר, זו הסיבה שחשבתי על פיצ’ר שמאפשר להכיר ולצאת יחד כמה חבר’ה לבילוי שהוא לא מחייב. פותחים קבוצה באפליקציה של ארבעה – שלושה אנשים, מאתרים קבוצה אחרת וקובעים יציאה. במקרה הטוב הכרת מישהו פוטנציאלי ובמקרה הסביר לא פגשת אף אחד מתאים אבל כן הרחבת את המעגל החברתי שלך ונהנת מחוויה חדשה”

האפליקציה כמו ברשתות החברתיות מאפשרת לכם לאתר מי שנמצא בסביבה שלכם וליצור מא’צינג. כך שאם אתן למשל ארבע בנות ובא לכן להכיר בקטע מעניין, כיפי וקליל יותר או  שאתם מבלים ערב סולידי בבית ורוצים לדעת מי נמצא קרוב אליכם, אפשר לאתר קבוצה ולהצטרף אליה בהינף קליק.

“אצלנו במגזר ההתנהלות היא טיפה שונה, ופחות מתחילים עם הצד השני, זה לא כ”כ הסגנון שלנו” היא מפרטת “ואם נוסיף למשוואה את הנתון של גיל הנישואים המוקדם, אפשר להבין שאין זמן לבזבז וצריך לשנות את המצב, אז הנה אנחנו עוזרים להם עם האפליקציה לעשות את זה יותר קליל ומהנה”

סעודת שבת | צילום: יח"צ
סעודת שבת | צילום: יח”צ

את באה לארוחת שבת?

שיא השיאים כאמור של האפליקציה הוא מנוע חיפוש חכם שמאפשר לכם ליזום או להצטרף לסעודת שבת של החבר’ה לפי אזור מגורים. כל שעליכם לעשות הוא לרשום את מיקומכם או את העיר הרצויה ותוכלו לקבל אפשרות לראות ארוחות משותפות שמתקיימות או להודיע שאתם מעוניינים באורחים.

“זה עובד מדהים” משתפת אודליה “זה בהחלט אחת הסיבות המרכזיות שבגללן אנשים מצטרפים לאפליקציה כולם שואלים איך זה שעד היום לא חשבו על זה, הרי מתי יש לך זמן להכיר אם לא בשבת”  והיא מוסיפה “המון אנשים מחפשים להגדיל את המעגל החברתי שלהם, להכיר פנים חדשות, לחוות דברים חדשים. יש לי חברים שמתגוררים בתל אביב וזכו להכיר שכנים שלהם דרך האפליקציה – הם אוכלים ביחד ונרקמה חברות, ותחשבי שהם שכנים שבטח ראו אחד את השני ברחוב ומה שחיבר בניהם הייתה האפליקציה”.

“אני רוצה שהכול באפליקציה יהיה שיווני וכיפי כי בסופו של דבר, האהבה שלי לאנשים ולחברה היא מה שהניע אותי לפתח את המיזם הזה”, זו גם הסיבה שישבתי עם צוות הפיתוח שלנו והסברנו להם שזו לא עוד אפליקציית הכרויות” היא מחייכת “ניסינו ליצור מענה לכל הרבדים החברתיים של העולם הדתי ולכל הדרכים שבהם היום גבר או אישה דתיים מכירים ואחת הדרכים המרכזיות ללא ספק היא סעודת השבת”

האפליקציה | צילום: יח"צ
האפליקציה | צילום: יח”צ

עם הצלחות לא מתווכחים

בשנתיים וחצי היא מפתחת, מנסה את האפליקציה על חברים וחברות, פותחים דוכנים באירועים שבהם היא יודעת שמסתובבים הרווקים הדתיים וגם נתקלים בסיפורים מפתיעים. “הקמתי דוכן באחת המכללות, עם מרצ’נדייז מגניבים וניגשה אליי מישהי וקראה “סטפאפ! חברה שלי יוצאת עם מישהו שהיא הכירה שם” היא מרחיבה “אני לא הבנתי כל כך מה למה היא מתכוננת כי בדיוק היינו בשלב ההשקה, ומיהרתי להסביר שרק יצאנו עם האפליקציה אבל היא הדגישה שהיא יודעת שזה חדש, והוסיפה שזה לא רק חדש זה גם  מיוחד כי יש לזה תוצאות”.

כמעט בכל שבוע היא נתקלת בתגובה חיובית של מישהו שניסה את האפליקצייה ויש לה גם קבוצת וואצאפ של החברים האישיים הרווקים שלה שנמצאים באפליקציה ומדווחים לה על הצלחות.

“הורדות ישנן בשפע” אומרת אודליה “אבל אני רוצה להיות קשובה גם לצרכים של הקהל שלי. חשוב לי שהוכל יותאם כמו כפפה ולכן אנחנו עם אצבע על הדופק גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינת הקהל שלי והפעול היוצא הוא האופציה “לסגור שבת” אם אנשים שהיו זרים לי לגמרי. זה מוריד את כל המסכות ואת כל העניין של ראיון עבודה בדייט ומחזיר את הכיף למשחק, שכחנו כבר איזה כיף זה להכיר אנשים חדשים ועולמות תוכן ואנחנו בעיקר מסתכלים את התכלית, אבל הדרך בעיני לא פחות חשובה” היא מראה לנו מאצ’ים באפליקציה, שכרגע מספרם עומד על 5000 “לגבי מאצ’ים, יש לי מכרים שיצאו לכמה דייטים בזכות האפליקציה ואחד שכבר  עבר את שלב הדייטיניג ונמצא בהתחלתה של זוגיות עם מישהי שהכיר באפליקציה, איך בא לי שזה יצליח, הרי זו המטרה שלי  שאנשים יכירו ויתאהבו”.

מה המוטיבציה שלך להשקיע כל כך הרבה? 

“כמובן שמה שמעניק כוח זה ההתלהבות של החברים הקרובים שמצליחים למצוא אהבה באופן חכם ויעיל והעובדה שהרבה אנשים נוספים שאולי לאו דווקא מוצאים את אהבת חייהם אבל בהחלט מצאו סוף סוף אפשרות טובה לצאת לבילוי ולהכיר. אבל מעבר לכך, באופן אישי, מה שהניע אותי לפתח את הפלטפורמה הזו היא האהבה שלי לאנשים ולחיבור בניהם. אני אדם של אנשים ומאוד אוהבת אינטראקציות, וזוגיות היא אינטרקציה חשובה מאוד בעיני, היא מה שהניע אותי”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *