הגברים פוחדים

הגברים פוחדים
זוגיות
צילום: אתר StockSnap.io

נשים צריכות ללמוד מגברים לא רק את אומנות ההצלחה האישית והכיבוש

זוגיות|צילום: אתר StockSnap.io
זוגיות|צילום: אתר StockSnap.io

גברים ישראלים פוחדים מנשים ישראליות – מדוע?

גברים ישראלים פוחדים מנשים ישראליות. הפחד של גברים ישראלים מנשים ישראליות נובע ממכלול רחב ומגוון של מרכיבים שבונים את אותו הפחד העמוק:

שינוי יחסי הכוחות בין נשים לגברים, האפליה המתקנת שפוגעת במודע בזכויות הגברים לטובת תיקון עוולות היסטוריות שנגרמו לנשים, העובדה שאישה מודרנית לא באמת צריכה גבר ויכולה להסתדר מצוין בלעדיו, הדעתנות הנשית הישראלית שלעיתים מקבלת גוונים אגרסיביים ואכזריים, הקושי העצום להוביל מערכת יחסים עם אישה ישראלית מודרנית, השתלטנות של הישראלית הטיפוסית, היתרון העצום שיש לנשים בעיני החוק והיד הקלה שמפעילים רשויות האכיפה כנגד גברים, ההסתה הבלתי פוסקת הקיימת כנגד גברים, הפחד מגירושין ביוזמת האישה, החשש לאבד את הילדים תוך כדי תהליך הגירושין, הפגיעה הכלכלית המתלווה לתהליכי גירושין ופרידה, החשש להיות מנוצל על ידי נשים רק לשם הבאת ילדים.

רוב הנשים הישראליות לא היו מתמסדות אם הייתה להן ברירה אחרת

נשים ישראליות הן חזקות ועצמאיות במידה רבה – הרבה יותר מנשים אחרות בעולם. ככל שהן בוגרות ומתפתחות – ביטחונן העצמי עולה והשאיפה לחופש אישי ולעצמאות כלכלית רק מתעצמת אצלן.
גם בהקשר הזוגי והמשפחתי – חלק גדול מהנשים הישראליות לא היו מתמסדות עם גברים אם הייתה להן את היכולת הכלכלית לא רק לפרנס את עצמן אלא גם כדי להקים משפחה ולקיים אותה בכבוד. מרבית הנשים הישראליות מתמסדות עם גברים “בשביל שלילדים יהיה אבא”  – לא בגלל שהן עצמן זקוקות לבן זוג. זו גם הסיבה שאחוז הגירושין בקרב נשים שכבר הביאו ילדים ומיצו את השלב הזה בחייהן הוא גבוה בהרבה מאחוז הגירושין בקרב נשים נשואות שטרם הביאו ילדים.

הידיעה שזמנו של הגבר קצוב ושהוא אמצעי ולא מטרה – גורמת לו להיות חשדן וזהיר מאוד

רוב הגברים הישראלים מודעים למציאות הזאת. הם מבינים שהם לא יכולים לנוח על זרי הדפנה ושנשים ישראליות אינן “פראייריות”. הגבר הישראלי הממוצע הוא חשדן ומפוחד – ולכן הוא נוטה פעמים רבות “לברוח” מנשים דעתניות וחזקות, כי הוא מבין שאיתן זמנו יהיה מאוד קצוב והקשר ינותב בעיקר למטרה מאוד מוגדרת.

פעמים רבות, נשים מופתעות מהמהירות בה הגברים בורחים מהן – למרות ואולי בגלל שהן מצליחניות, בולטות, דעתניות וחזקות. אבל אין להתפלא על כך. להיפך – הגבר הישראלי הממוצע שרוצה להרגיש בשליטה, שרוצה לקבל אהבה וביטחון מבת זוגתו, שרוצה לדעת שהוא הולך בדרך יציבה וסלולה ולא יוצא להרפתקה זוגית קצרה ממנה יצא בשן ועין – מעוניין בבת זוג שתגלה כלפיו חום, רכות, שיתופיות וריסון. אם הוא מזהה שהיא ממש לא סופרת אותו עוד לפני הנישואין – קרוב לוודאי שהוא יברח ממנה מוקדם ככל הניתן.

נשים אוהבות ונשים משתמשות

יותר ויותר נשים הן “נשים משתמשות”. הן משתמשות בגברים לצרכים הדחופים שלהן – זוגיות, נישואין, ילדים ופרנסה אך מרגע שהמטרות הללו הושגו מבחינתן הן נוטשות את הגברים שלהן, מפרקות את התא הזוגי וממשיכות הלאה לצרכים הדחופים החדשים שלהן.

מספרן של הנשים האוהבות יורד בהדרגה ואילו מספרן של הנשים המשתמשות עולה כל יום. לכן, סף החשש והפחד של הגברים הישראליים עולה ואיתו גם עולה הצורך החשוב של נשים שרוצות מערכת יחסים בריאה עם גבר ללמוד את אומנות האהבה לגברים ולא רק את אומנות ההצלחה האישית והכיבוש.

וטיפ לסיום: אם את אישה ישראלית גאה, חזקה, דעתנית ומוצלחת מאוד – קרוב לוודאי שרוב הגברים בורחים ממך כי הם פשוט חוששים ופוחדים ממך וממה שאת מסוגלת לעולל להם ברגעי משבר וקושי. כדי להיות זוגית ומשפחתית יהיה עלייך ללמוד כיצד לבטא קרבה, אינטימיות, שקט וחום ולא רק כוח, נחישות, משימתיות ותכליתיות.

יואב ברנזון הוא יועץ זוגי ועסקי
טורים נוספים ניתן למצוא באתר
http://www.ybc.co.il/


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *