הדרך אל האהבה רצופה כוונות טובות

הדרך אל האהבה רצופה כוונות טובות

איך אפשר להפוך את האהבה שלנו לפשוטה יותר ומסובכת פחות, אריאל גולדמן מנחה סדנת פשוט לאהוב עם טיפים לשדרוג הקשר עם בן זוגכם

אני מפרסם סדנה לזוגות ומנסה לשרבט איזה סלוגן שישמע הכי כיפי ומעיף, מנוטרל מכל טיפה של כובד, הרגשה של טיפוליות, או איזה “עבודה על זוגיות” נוראית. ואני קורא לסדנה ‘פשוט לאהוב’ כי כך זה אמור להתרחש בפשטות, בנעימות ובאהבה.

ואז הוא מופיע, הכאב שמלווה את המרדף האינסופי שלנו להיות ביחד ולהנות מזה. מבצבץ ועולה מתוך השיחות שאנשים מקיימים אתי ואוי כמה שזה כואב: “תקשיב יש מצב שאני באה בלי בעלי הוא לא כל כך בענין” בנימה של צער או ” אנחנו כבר כמה שנים לא ממש בקשר טוב – יש למה לבוא ?”

והאמת היא שאני בכלל עצלן, שונא להתמודד עם קשיים, וישר בוכה כשנוגעים בכאב, ואפילו שתכל’ס אני יודע מניסיון אישי שקושי דווקא מצמיח וכאב מוליד בנו עוצמות חדשות, אני עושה כל מה שאפשר כדי ללכת מסביב ולא להכריח אנשים לעבור דרך הקושי שלהם.

אהבה שאינה תלויה בדבר | צילום pixabay
אהבה שאינה תלויה בדבר | צילום pixabay

אני רוצה להכיר לכם שני אזורים בנפש שההיכרות אתם מסייעת לעקוף הרבה בעיות וסוללת דרך הרבה יותר קלה.

א. הערכים פנימיים

מה באמת חשוב לי בקשר ?

לקח לי הרבה זמן להסכים לכך שיש קשר בין אהבה לערכים,תמיד היה נדמה לי שאלו מילים שבכלל לא יכולות להתגורר האחת על יד השניה. אבל תתפלאו, אפילו שנראה שאהבה קשורה באופן טבעי לרצון שלנו לקבל משהו טוב ממישהו אחר, שמישהו יבוא וימלא את החוסר שכל כך בוער בנו, באמת אנחנו גם מאוד רוצים להעניק משהו שמאוד חשוב לנו והאינטואיציה שלנו משדרת לנו חזק הנה יש פה מישהו שממש ישמח לקבל ממך או שממש צריך את מה שיש לך, את מה שחשוב לך לתת.

זה יכול להיות חום
פרגון
כבוד הערכה
מרחב ,השתתפות
קבלה, עזרה בשינוי
אחריות לסמוך

עת לאהוב | צילום אתר 123 אר.אפ
עת לאהוב | צילום אתר 123 אר.אפ

חשוב להתיחס לדברים הללו במלוא הכבוד – לאדם של נתינה הנתינה היא נשמת אפיו זה לא עוד משהו זה חשוב לו יותר מהכל, הוא אפילו יפגע בעצמו כדי לתת ולעומת זה אדם של כנות – יעשה הכל כדי להיות אמיתי, ישלם את כל המחירים רק כדי להיות גלוי לב עד הסוף

ההבנה הזו היא מאוד חשובה כיוון שהיא מאפשרת לנו לקחת צעד אחד אחורה כשמשהו לא עובד כמו שצריך ובמקום להכנס לסופה הרגשית, נוכל לחזור לקרקע שאפשר לעמוד עליה בבטחה .
רגע מה חשוב לי שיהיה בקשר שלנו ?
איך ניסיתי להשיג את זה ? ולמה זה לא עבד בדרך שניסיתי ?
איזה דרך יצירתית חדשה שתהיה טובה לשנינו תחזיר לקשר את מה שרציתי ?

ההתבוננות הפנימית הזו מחזירה לי את הקשר הנעים אל עצמי שלרוב מתאדה כשהקשיים הזוגיים באים לבקר, ומעמידה אותי שוב כנותן, יוצר ויוזם שמנסה ליצור משהו משמעותי בקשר, ולא כפסיבי תלותי ונזקק
שמתעקש על שטויות.

ליצור קשר מתוך ההבנה הזו שיש לי דברים שחשוב לי ליצור, היא רלוונטית גם לזוגות
להתבוננות הזו יש עוד היבט שקשור ליכולת שלנו להסתכל ברצונות ובצרכים של בן הזוג שלנו, כמבטאים את הערכים הפנימיים שלו .

סדנת פשוט לאהוב | אריאל גולדמן
סדנת פשוט לאהוב | אריאל גולדמן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *