הטיית ראש בנשיקה קובעת את האטרקטיביות

הטיית ראש בנשיקה קובעת את האטרקטיביות
הכיוון קובע. נשיקה
צילום: אתר StockSnap.io

לאחרונה התקיים כנס מיוחד במחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת אריאל. ד”ר יניב ממה, מרצה במחלקה ומארגן הכנס, מסביר על חשיבותו: “כמוסד אקדמי, חשוב לנו שהסטודנטים שלנו יחוו מעט מעבודתו של החוקר, החל מתהליך עשיית המחקר, כתיבתו וכלה בהצגתו בכנס מדעי, כפי שנהוג בעולם. מתוך המחשבה הזו, נולד הרעיון ליצור כנס פוסטרים אשר במהלכו הסטודנטים יציגו על גבי פוסטרים את מחקרם. המרצים עברו בין הפוסטרים השונים ובסיום הכנס הוכרזו העבודות המצטיינות.”
בין העבודות המצטיינות – עבודתם של שני שרעבי ושגיא שינר בהנחייתו של ד”ר שמואל שאקי בדקה את הקשר בין הטיית ראש מוטורית בזמן נשיקה לבין תפיסת האטרקטיביות של בן הזוג. על פי המחקר, לכל אדם יש העדפה ברורה בהטיית הראש לכיוון ימין או שמאל לפי כיוון הקריאה לה הוא רגיל (קוראי עברית יטו את ראשם שמאלה) ובעבודתם שרעבי ושינר רצו לבדוק האם הטיית ראש של בן הזוג לכיוון הרצוי יגרום לו להיתפס כאטרקטיבי יותר.
ייחודה של המחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת אריאל הוא בכך שכבר בשלב התואר הראשון ניתן ללמוד באחד מהמוקדים הבאים: פסיכולוגיה ארגונית, פסיכולוגיה ניסויית ומדעי המוח, חינוך או קרימינולוגיה. הלימודים במסגרת התכנית מאפשרים לתלמידים לקבל השכלה נרחבת בתחום מדעי ההתנהגות ולראות את התמונה הכוללת, הן ברמת הפרט והן ברמת הקבוצה והחברה.

הכיוון קובע. נשיקה|צילום: אתר StockSnap.io
הכיוון קובע. נשיקה|צילום: אתר StockSnap.io


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *