החיים בגן עדן

החיים בגן עדן
איפה הכסף
צילום: אתר pixabay.com

האמת העירומה היא שאין קשר בין כותרות תהעיתונים למצב האמיתי של החברה בישראל

כותרות העיתונים בשבועות האחרונים עוסקות בעיקר בנושא אחד, כלכלת ישראל או יותר נכון השר החדש העומד בראשה, מר לפיד. כמעט כל הפוסטים בפייסבוק עוסקים בשר האוצר, בגזירות הכלכליות ובאיורים ציניים בנושא. כולם הפכו למומחים בנושא קו העוני, קו המחיה בכבוד, קו המשווה. כל אחד מציע הצעות נגד הגזרות הקשות העומדות לנחות עלינו. ורק אני מרגישה כל כך מאושרת.

מצטערת רבותי להרוס לכם את חגיגת הקינות הכלכליות ולהודיע לכם שאני רואה את עצמי כאדם בר מזל ובעל רווחה כלכלית גבוהה. ממש כמו סבתא פולניה שמכריחה את הנכד שלה לאכול כי באפריקה יש רעבים. כך אני מרגישה חשה אמידה למדי כשאני משווה את מצבי למדינות אחרות בעולם.

ההבנה הזו החלה כאשר ראיתי בחדשות כי בספרד ישנם 27% מובטלים, כלומר כל אדם שלישי הוא מובטל. ואז חשבתי לעצמי, תודה לאל יש לי עבודה. יתרה מכך תודה לאל שגם כשלא הייתה לי עבודה יכולתי לייצר אחת כזאת לעצמי די בקלות באמצעות האינטרנט. זה המשיך כשקראתי בעיתון על הגרעון של ארצות הברית . והכי חמור על עדות מזעזעת של אסיר מחנות הכפייה בצפון קוריאה שמספר איך הוא ברח מהמחנה דרך גדר חשמלית מוקפת שומרים וכלבים רק משום שמישהו הבטיח לו שהוא יוכל לאכול בסין עוף אמתי. ואז נזכרתי בשפע העצום שמונח בהישג ידי בסופרמרקט הקרוב, שפע אינסופי של מזון. והודיתי לאל הטוב על מצבי.

איפה הכסף|צילום: אתר pixabay.com
איפה הכסף|צילום: אתר pixabay.com

זה נכון שיש דאגות אמיתיות בנושא הפנסיה וקצבאות הילדים וקצבאות הנכים וקצבאות הביטחון . אבל היי, אם כל הכבוד לתלונות האינסופיות על המדינה, אנחנו אחד המקומות הטובים ביותר לחיות בהם כיום על פני הגלובוס. השבוע קראתי ספר מרתק שנקרא “מדינת הסטארט אפ” מנוע הצמיחה של ישראל. הספר הזה עונה על שאלת מילארד הדולאר: איך זה שבישראל, מדינה צעירה המונה כ 7 מליון תושבים, מוקפת באויבים ומצויה במלחמה מתמשכת הוקמו יותר חברות סטארט אפ מאשר במדינות גדולות שלוות ויציבות כמו יפן, הודו, קוריאה, קנדה ובריטניה ?  אחרי ארצות הברית לישראל יש יותר חברות סטארט אפ רשומות בנסד”ק מכל מדינה אחרת בעולם !

הישראלים, נמצאים בצמיחה כל הזמן לא בגלל המשאבים הטבעיים שלנו ,אלא בזכות המוח שלנו שלא מפסיק לייצר המצאות חדשות. זה התחיל בחקלאות בקיבוצים שבה הפכה מדינת ישראל למובילה בתחום ההייטק בחקלאות, המשיך בפיתוח עשרות המצאות בתחום הלוחמה, ומשם אל שדה הפיתוחים בכל תחומי האינטרנט, הרפואה, הטכנולוגיה, הכימיה. ועוד. אנחנו פשוט קבוצה קטנה של אנשים שלא מפסיקה להמציא, לייצר, לחשוב מחוץ לקופסא, להקים, ולנהל. וזה סוד הקסם שלנו שמאפשר לנו כל הזמן להמריא בזמן שמדינות אחרות מתרסקות.

כבר הרבה זמן אני מתהלכת עם המחשבה שכאישה ישראלית אני אחת הנשים החופשיות בעולם. בטח יותר מנשים אחרות במזרח התיכון שמחונכות לכניעות מול בעליהן. בטח יותר מנשים באסיה שעדיין עובדות קשה מאד בשדה ובעבודות משק בית מפרכות. בטח יותר מנשים באירופה שנאלצות להתמודד עם אבטלה גואה. רוב רובן של הנשים בעולם איננו חופשי לנפשו להתפתח וליצור, לגור בדירה עצמאית ולנהל חשבון בנק נפרד ומחשבה עצמאית.

בכל בוקר כשאני מתעוררת מיד אחרי תפילת מודה אני, אני מודה לאלוהים על כך שאני אישה חופשיה ויוצרת. אני אומרת לו ריבונו של עולם זה כל כך לא מובן מאליו. יכולתי להיות עכשיו פועלת סינית ענייה, יכולתי להיות אישה הודית שנאלצת לעבוד עבודות בניין כלואה בתוך סארי, או לגור בבניין מפואר בדובאי בלי יכולת לקבל החלטות על חיי הנישואין שלי. יכולתי לגור במדינת רווחה אבל להיות משועבדת לצווי אופנה מכבידים, או לחיות בחברה שמודדת אותך על פי גודל היהלום שיש באצבעך. אבל בחרתי להביא אותי לעולם בגלגול הזה כאישה ישראלית נטולת דאגות כלכליות אמתיות.

אישית, הפסקתי לקרוא את התחזיות הכלכליות העגומות בעיתונים. אם כל הכבוד למצבם של הישראלים שלא גומרים את החודש. כי עם כל הכבוד, אנחנו עדיין חיים, מאד אבל מאד בכבוד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *