חשיבות הצחוק בזוגיות

חשיבות הצחוק בזוגיות

מערכת יחסים זוגית יכולה להתבטא במגוון דרכים וכוללת, בין היתר, רצון משותף לחיות יחד, רצון למחוייבות, להקמת משפחה וגם ביטחון ונאמנות

מערכת יחסים זוגית היא בעצם צורך הנחשב למשמעותי ביותר גם עבור נשים וגם עבור גברים.

במידה ומערכת היחסים אינה טובה, ישנם מצבים בהם מתעוררים כעס, תסכול, לחץ, חרדה, עצב, חוסר סבלנות, מרירות ועוד.

מערכת יחסים מכילה את המאפיינים הבאים: חיבור, חברות, משיכה, תקשורת והנאה. זוגיות טובה מהווה ונחשבת לרוב כהצלחה בחיים. במערכת יחסים בריאה ואיכותית יש להשקיע מאמץ, השתדלות ומחשבה.

זוגיות טובה, נכונה ומאוזנת יכולה לתרום לחיים טובים, מאושרים ומספקים יותר ואף לחוזק פיזי ונפשי.

איכות החיים של אנשים רבים נקבעת ונמדדת פעמים רבות בהקשר של איכות החיים הזוגיים שלהם ומידת האושר בהם. אושר בזוגיות יכול לבוא לידי ביטוי בתחושה טובה באופן כללי, בהרגשת שלמות, בשמחה מוגברת, ובחיוכים וצחוק מעל הרגיל.

הרצון לצחוק או הצחוק מתעוררים בעקבות רגשות או מצבים מסוימים. צחוק יכול להיות ביטוי לתחושה טובה ולרגשות חיוביים כמו שמחה, הנאה ואושר. בדרך כלל הצחוק יתקיים בהקשר של הומור או מצב קומי כלשהו. את החיוך או הצחוק ניתן לעורר בדרכים שונות כגון: מתן מחמאות, שימוש בהומור בדיבור, סיפור בדיחות, יצירת מצבים משעשעים או עשיית פעילויות משעשעות.

כאשר בני זוג גורמים אחד לשני לחייך, או מצחיקים אחד את השני, תחושת האושר שלהם מהקשר הזוגי יכולה להיות גדולה יותר, דבר המשפיע על האושר בחיים באופן כללי. בין היתר, הזיכרונות הטובים ביותר בזוגיות הם לרוב ממצבים של חוויות טובות משותפות, או ממצבים משותפים של שמחה והנאה מוגברים.

כאשר קיימים צחוק ושמחה במערכת היחסים, קל יותר להכיל ולקבל מצבים של מריבות או וויכוחים. הצחוק יכול לשפר את התקשורת, או למנוע ממצבים בעלי משמעות שלילית קטנה להתפתח למשמעותיים יותר.

אז מה בעצם צריך לעשות על מנת ליצור מצב בו קיים צחוק בחיי הזוגיות?

לשם דוגמא: אפשר ללמוד מה מצחיק את בן הזוג או גורם לו לחייך – האם זו סיטואציה מסויימת, בדיחות או פעילות כלשהי, ולנסות ליישם מצבים אלו הרבה יותר. אפשרות נוספת היא ללכת לסרט מצחיק ביחד, להופעה משעשעת או לצפות בתכנית מצחיקה בטלוויזיה.

ניתן גם ליצור יותר מצבים קומיים שיודעים מראש שהם משעשעים את בן הזוג. אפשר לתת מחמאה טובה שמעלה חיוך, או לספר סיטואציה משעשעת מחיי היום יום שהתרחשה, כגון בעבודה, עם הילדים ועוד.

היתרון והרווח הגדולים משמירה על מצב זה, הוא זוגיות איכותית, מהנה ומאושרת יותר.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *