עשרת הדיברות לפרידה נכונה מדייט

עשרת הדיברות לפרידה נכונה מדייט

יש אלף ואחת דרכים יצירתיות להיפרד מדייט שאהבתם אבל יש רק דרך אחת לעשות את זה נכון

שלום קרומבי

1. אין כזה דבר לגמור טוב. עד שזה לא נגמר – זה לא נגמר. מכירים את הקשרים האלו שנמשכים שנתיים, כי “רצינו להישאר ידידים”? עוד סיבוב חורף חמים ודביק, עוד סיבוב הופעות קיץ כדי שיהיה עם מי לצאת קצת? אז נכון, לפעמים בסוף המסטיק הזה הופך לקשר רציני ויש כמה זוגות שאפילו עמדו בסוף מתחת לחופה – אחרי שזה נגמר-נגמר-נגמר. אבל אל תספרו לעצמכם שאתם “רק נשארתם ידידים”. אם אתם רוצים לתת לזה עוד צ’אנס זה בסדר, אבל כשזה נגמר – זה נגמר.

כשזה נגמר זה נגמר | צילום אתר  pexels
כשזה נגמר זה נגמר | צילום אתר pexels

2. אז אחרי שהבנתם ש”אין כזה דבר לגמור טוב קשר”, תזכרו שלא תמיד חייבים לריב. כשאנחנו רבים אנחנו נשארים עם אמוציות שליליות, עם אנרגיות שנותרו מאחור ולפעמים גם עם פגיעוּת. היינו חייבים להגיד את המילה האחרונה, אבל בסוף חטפנו ריקושט ואז היינו חייבים להחזיר לו… כי “הוא באמת היה ממש לא בסדר”! זה נכון. הוא היה לא בסדר, אבל אין טעם לריב אחרי שזה נגמר. לא “רק בשבילך לקשר הבא” ולא כדי לצאת גדולים מהחוויה הפגועה. עזבו אתכם, זה נגמר. תמשיכו הלאה.

3. אל תסיימו את הקשר רגע אחד לפני. תמצו אותו. לכו עם זה עד הסוף. אתם לא רוצים להיות יום אחד בקשר זוגי עם טבעת וילדים ולחשוב ש”אולי ההיא או ההוא היו הזיווג האמיתי שלי”…

4. נגמר הקשר? אל תדברו עליו. נקודה. לא על הקשר, לא על הדייטים הזוהרים ולא על אלו הכושלים. ממש אין ענין שכל החברות שלך יידעו על הקשרים שלך. זה לא עניינו של אף אחד.

5. אוקיי, אבל אני חייב-ת לדבר עם מישהו! אז תבחרו לעצמכם 2 חברים-ות שאיתם אתם מדברים ולהם אתם מספרים. תשבו איתם, תֶעַבדו את החוויה שהייתה, תחפרו בכל אמירה או משפט שהוא-אמר-לי-אני-אמרתי-לו. אבל 2 ודי. 3 ומעלה זה כבר לפתוח את זה לדיון ציבורי.

6. סיימתם את הקשר? חפשו במה למלא את עצמכם! יגיע עוד מעט החורף ושוב יהיה קריר במיטה. והראש שלנו הוא אלוף בלשכתב כל קשר להכי-מושלם-בעולם כשבודד וריק לנו. אז תתחילו קורס חדש, עשו מנוי לחדר כושר, יצטרפו לחוג פילאטיס. עשו משהו חדש ומעניין כדי למלא את החלל. עד לקשר הבא כמובן.

7 תקיאו. כן תקיאו. תקיאו את הקשר הזה עד הסוף ורק אז צאו לקשר חדש. נכון שאין כאן מדעים מדויקים. יש קשרים נפלאים שנולדו שניה אחרי הקשר הגרוע בעולם והיו הטובים ביותר. אבל בגדול זה לא מומלץ. תקיאו את קשר, תשנו עליו עוד כמה לילות ואז תתקדמו לקשר הבא.

8. אל תנסו לשדך לו אף אחד. אם יש לכם מישהו בוּל בשבילו – סבבה. אבל אל תשקיעו בזה. זו לא האחריות שלכם, גם אם אתם אמרתם את ה”לא” והוא היה לגמרי שבור. תחיו את החיים שלכם כעת. כמו שאת לקחת סיכון גם הוא לקח סיכון. הייתם כאן לבדוק משהו וזה בדיוק היה הקטע.

מממ... ביי!   צילום pixabay
מממ… ביי! צילום pixabay

9.  איך מנקים קשר? קומו בבוקר, לכו להליכה. גן סאקר קורא לכם. לבד. בגג עם הכלב. לכו, תסתובבו, תפגשו את ים המלח, את יער ירושלים. את השקט. תקדישו זמן ללבד שלכם, לשקט, למחשבות. תפרקו את החוויה עם עצמכם ותמשיכו הלאה.

10.שחררו מחייכים חברים / מקומות / בתי-קפה ושאר ירקות שהיו “שלכם”. אולי תעבור תקופה ותוכלו לחזור לשם. אבל עכשיו תנו לזיכרונות להמשיך הלאה. הטיול נגמר, חוזרים הביתה.

*הטור ברובו נכתב בלשון נקבה אבל מיועד לשני המינים

 
שלום קרומבי הוא מנחה סדנאות בנושא זוגיות, חינוך ומודעות אישת. סדנתו “בית הספר לאהבה” הועברה כבר למעלה מ-50 פעמים ברחבי הארץ.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *